Ceza Hukuku Davaları – Ceza Avukatı Ağır Ceza Avukatı – Atabay & Kaya Hukuk ve Danışmanlık

[vc_row][vc_column offset=”vc_col-lg-9 vc_col-md-9″ css=”.vc_custom_1452702342137{padding-right: 45px !important;}”][vc_column_text]

Ceza Hukuku Davaları – Ceza Avukatı

[/vc_column_text][stm_post_details][vc_column_text css=”.vc_custom_1624957452966{margin-bottom: 20px !important;}”]

Ceza Avukatı

Ceza Hukuku Davaları – Ceza Avukatı Ağır Ceza Avukatı , Atabay & Kaya Hukuk olarak; ofisimiz suçun işlendiği ilk andan infaz aşamasına kadar vekil olarak siz müvekkilerinin her daim yanındadır. Ceza Hukuku Davaları – Ceza Avukatı Ağır Ceza Avukatı ı Bu anlamda Emniyet / Jandarma, Savcılık, Sulh Ceza Hakimliği, Yargılama aşaması, istinaf, temyiz müracaat sürecini titizlikle takip ediyoruz.. Kararın kesinleşmesinden sonra ise infaz hukuku ile alakalı olarak müvekkillerimize müdafii sıfatıyla hukuki destek sağlıyoruz. Ofisimiz suç mağduru olan müvekkillerine ise suç sebebiyle zarar gördükleri andan failin cezasının kesinleşmesine kadar müşteki vekili olarak her çeşit hukuki yardımda bulunur.

Baktığımız Suçlar

Ceza Hukuku Davaları – Ceza Avukatı Ağır Ceza Avukatı Ceza Avukatı Ofisimiz Ankara Ceza Avukatı olarak profesyonel Ceza Avukatları ile kuvvetli çözüm ortaklarına sahiptir. Bu anlamda uyuşturucu ticareti, kasten yaralama, hakaret, tehdit, şantaj, mala zarar verme, basit ve kaliteli hırsızlık, cinsel taciz, cinsel saldırı, dolandırıcılık, taksirle adam öldürme, taksirle yaralama, özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel verilerin kaydedilmesi, vergi suçları ve pek çok alanda müvekkillerine öngörülü ve uzman hukuki destek temin edilmektedir. Kolluk ve savcılık ifadelerinde müvekkilleri ile beraber hazır bulunan avukatlarımız, Sulh Ceza Hâkimliği sorgularına da iştirak etmekte, infaz hukukuna ilişkin müracaatları da yapmaktadırlar.

Ceza Davalarında Süreç

Ceza soruşturmaları ve kovuşturmaları, neticesi hapis cezası ile cezalandırılma sonucunu doğurabileceğinden dikkatli takip edilmesi gerekli olan bir süreçtir. Res’en araştırma ilkesi gereğince suçun ortaya çıkarılmasında adli makamlar araştırmalarını talebe bağlı olmaksızın yaparlar. Bu ise müşteki, şüpheli ya da sanığın süreçte etkin olmasına engel bir durum değildir. Atabay & Kaya ceza avukatları bu süreçte müvekkilin lehine olabilecek hususlarda soruşturma ve kovuşturmalara etkin olarak dahil olmaktadırlar. Zira şüpheli ya da sanığın cezalandırılmasında haksız tahrik, meşru müdafaa, suçun manevi unsuru (kast, taksir), maddi unsuru, kastın yoğunluğu, takdiri indirim sebebi, etkin pişmanlık, cezanın alt ve üst unsuru dikkate alınan hususlardır.

İlk derece mahkemesinin sanığı cezalandırılmasından sonra ise gerekli itiraz ve temyizlerin yapılması hayati bir önem konusudur. Bu durumda sürelerin kaçırılması halinde sanık hakkında verlien ceza kesinleşir ve cezanın infazına başlanır. Bir başka hayati konu ise Yargıtay incelemesi için gönderilen temyiz dilekçesidir. CMK’nın 301. Maddesi uyarınca “Yargıtay, yalnız temyiz müracaatınnda belirtilen hususlar ile temyiz istemi usule ilişkin noksanlardan kaynaklanmışsa, temyiz müracaatsunda bunu belirten olaylar hakkında incelemeler yapar.” Bu sebeple temyiz dilekçesinde herhangi bir hususun unutulması Yargıtay incelemesinde o hususun dikkate alınmamasına ve belki de sanık hakkında verilen mahkumiyet kararının bozulacak iken onanması sonucunu doğuracaktır. Atabay & Kaya Ceza Avukatları, suça ilişkin müvekkillerin bilgi vermiş olduğu andan kararın infaz aşamasına kadar çok titiz ve dikkatli bir çalışmayla müvekkillerini temsil etmektedirler.

Atabay & Kaya  Hukuk hakkında ayrıntılı bilgi ve örnek makalelerin bir kısmına sosyal meyda ve web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.[/vc_column_text][vc_row_inner css=”.vc_custom_1452700243026{margin-bottom: 39px !important;}”][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]Atabay & Kaya Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak müvekkillerin herhangi bir hak kaybına uğramadan hukuki sorunlarını çözmek en önemli hedefimizdir.[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]Tüm hukuki sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizi arayın:++90 505 894 75 23

0 312 466 44 44

Filistin Cd. Beyaz Zambaklar Sk.
No: 6/7 Çankaya Ankara

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][stm_post_bottom][stm_post_about_author][stm_post_comments][stm_spacing lg_spacing=”80″ md_spacing=”80″ sm_spacing=”30″ xs_spacing=”20″][/vc_column][vc_column width=”1/4″ offset=”vc_hidden-sm vc_hidden-xs”][stm_sidebar sidebar=”527″][/vc_column][vc_column][/vc_column][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” css=”.vc_custom_1459505959648{margin-bottom: -60px !important;}” el_class=”third_bg_color”][vc_column][vc_cta h2=”Atabay & Kaya Hukuk ve Danışmanlık Bürosu” h2_font_container=”font_size:20px|color:%23000000|line_height:24px” h2_use_theme_fonts=”yes” shape=”square” style=”flat” add_button=”right” btn_title=”İletişim” btn_style=”flat” btn_color=”theme_style_2″ btn_align=”right” btn_i_align=”right” btn_i_icon_fontawesome=”stm-online-address” use_custom_fonts_h2=”true” btn_add_icon=”true” btn_link=”url:https%3A%2F%2Fhuseyinkaya.av.tr%2Filetisim%2F|||” el_class=”third_bg_color” css=”.vc_custom_1626022233157{margin-bottom: 0px !important;}”][/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]